Formularz logowania

  • 03.jpg
  • 08.jpg
  • 10.jpg
  • 01.jpg
  • 07.jpg
  • 04.jpg
  • 09.jpg
  • 06.jpg
  • 02.jpg
  • 05.jpg

(rejonowi) LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

poniedziałek, 27 marca 2017 20:49

25 marca w Gryfickim Domu Kultury gościliśmy recytatorów biorących udział w rejonowych eliminacjach 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategoriach: Mały Konkurs Recytatorski adresowany do młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych.                                                                           

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Kariny Krzywickiej – aktorki, reprezentującej Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, po wysłuchaniu wszystkich recytatorów przyznała wyróżnienia oraz wyłoniła laureatów, którzy będą reprezentować rejon gryficki w eliminacjach wojewódzkich w Szczecinie.

W Małym Konkursie Recytatorskim wzięło udział 45 recytatorów w trzech kategoriach wiekowych, kl. I – III, IV – VI i gimnazja.

Tytuł laureata oraz kwalifikację do przeglądu wojewódzkiego otrzymały:

Lena Brodzińska (Zespół Szkolno - Przedszkolny w Niechorzu), Zofia Zelwak (Zespół Szkolno - Przedszkolny w Niechorzu) i Nawojka Cirocka (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Trzebiatowie).

Ponadto Komisja przyznała wyróżnienia miejscowe:

w kat. kl. I – III: Zofii Bąk (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie), Piotrowi Piętalowi (Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryficach), Poli Mazurczak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Płotach), Julianowi Kordyńskiemu (Zespół Szkół Sportowych w Rewalu) i Małgorzacie Hawryluk (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Niechorzu),

w kat. kl. IV – VI: Gabrieli Fryt (Publiczna Szkoła Podstawowa w Cerkwicy), Klaudii Siry (Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryficach), Hannie Soroki (Szkoła Podstawowa w Mrzeżynie), Julii Michowskiej (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Niechorzu), Piotrowi Aleksiukowi (Szkoła Podstawowa nr 3 Gryfice), Przemysławowi Pudo (Publiczna Szkoła Podstawowa w Cerkwicy), Aleksandrze Przeździeckiej (Szkoła Podstawowa w Mrzeżynie) i Marcie Oświęcimskiej (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Niechorzu),

w kat. gimnazja: Marcelowi Jarockiemu (Katolickie Gimnazjum w Pobierowie), Samancie Dworek (Gimnazjum nr 2 w Gryficach), Klaudii Łozdowskiej (Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie) i Julii Słowińskiej (Gimnazjum nr 2 w Gryficach).

W Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim wzięło udział 5 uczestniczek.

Komisja przyznała tytuł laureata i kwalifikację do eliminacji wojewódzkich w poszczególnych Turniejach:

w Turnieju Recytatorskim: Jutrzence Cirockiej i Nikoli Jodłowskiej (obie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzebiatowie),

w Turnieju Teatru Jednego Aktora: Sarze Bartyzel (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryficach),

w Turnieju Poezji Śpiewanej: Magdalenie Faerber (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryficach).

Ponadto w Turnieju Wywiedzione ze Słowa wyróżnienie miejscowe otrzymała Daria Karina Szalast (Liceum Ogólnokształcące w Gryficach)

Terminy eliminacji wojewódzkich:

Mały Konkurs Recytatorski: 8 - 9 kwietnia br. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski: 22 – 23 kwietnia br. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Czytany 798 razy