Wydrukuj tę stronę

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarskiej "Wędrówki wyobraźni"

czwartek, 26 kwietnia 2018 14:09

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarskiej "Wędrówki wyobraźni", który odbędzie się 10 maja 2018 r. o godz. 17:00 w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach. Wystawa będzie czynna przez miesiąc maj 2018.

Norbert Ciekański - ukończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Szczecińskim oraz informatykę na Politechnice Szczecińskiej. Obecnie mieszka w Szczecinie, ale sporą część życia mieszkał w Ościęcinie koło Gryfic. Maluje farbami olejnymi na płycie pilśniowej, a swoją przygodę z malarstwem rozpoczął kilka lat temu. W roku 2015 miał wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie.

Malarstwo, sztuka w szerokim tego słowa ujęciu od dawna fascynuje autora wystawy. Jest dla niego wymiarem łączącym człowieka zarówno z jego światem wewnętrznym, jak i z drugim człowiekiem. Pozwala na wyrażenie niewypowiedzianego... "Dźwięk niezagranych nut... blask niezapalonych jeszcze lamp..." Dzięki malarstwu, którym także praktycznie pasjonuje się od pewnego czasu, porusza się on w przestrzeniach piękna, tajemnicy, wyobraźni, kolorów i emocji. Niedoścignionym mistrzem w tej dziedzinie jest dla niego od dawna wybitny polski artysta Zdzisław Beksiński. Kontakt bezpośredni z jego twórczością jest zawsze niezwykle inspirującym przeżyciem.

Czytany 499 razy