Formularz logowania

  • 02.jpg
  • 01.jpg
  • 04.jpg
  • 08.jpg
  • 05.jpg
  • 10.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 03.jpg
  • 09.jpg

WYSTAWA TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ BRAMA SZTUK / KREATYWNE WIOSKI - fotorelacja

czwartek, 01 czerwca 2023 19:02

Wystawa  twórczości dziecięcej Brama Sztuk / Kreatywne Wioski - relacja z otwarcia wystawy  w Muzeum i Galerii "Brama"

W czwartek, 1 czerwca 2023 roku, odbył się wernisaż wystawy  Twórczości dziecięcej Brama Sztuk / Kreatywne Wioski , zorganizowany w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach.

Wystawa prezentuje twórczość młodych artystów, którzy rozwijają swoje talenty  w dwóch  autorskich projektach realizowanych przez Panią Agnieszkę Ostrowską we współpracy z Gryfickim Domem Kultury.
Projekt "Brama Sztuk"  to zajęcia artystyczne inspirowane wystawami w Galerii  Brama, "Kreatywne Wioski"  to  spotkania artystyczne w świetlicach wiejskich na terenie gminy Gryfice.

Wernisaż cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Młodzi twórcy chętnie odpowiadali na pytania gości i dzielili się swoimi inspiracjami.  Wernisaż stał się okazją do podróży w barwny świat dziecięcej wyobraźni.
W gronie zwiedzających wystawę znaleźli się także : Pani Teresa Domagalska - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Gryficach,
Pan Grzegorz  Dziegielewski - przewodniczący Komisji Kultury Rady Miasta,
Pani Monika Artiuch - Mała Akademia Plastyczna ART,
Studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Państwo Wanda i Mirosław Wójciak - przewodnicy turystyczni, Pan Jerzy Dąbrowski - kolekcjoner, przyjaciel Galerii "Brama"

O BRAMIE SZTUK
Brama Sztuk to zajęcia dla dzieci, które kochają sztukę. Nasze spotkania są wyjątkowe. Tworzymy i bawimy się w Galerii " Brama" w Gryficach, we wnętrzach zabytkowego  budynku. Tu oswajamy się  ze sztuką i pielęgnujemy pasje. Każda nowa wystawa jest inspiracją do artystycznych aktywności. Poznajemy twórców na wernisażach, robimy z nimi wywiady, bawimy się i tworzymy w otoczeniu obrazów, zdjęć i zbiorów regionalnych. Nasze ulubione słowo to inspiracja!

O KREATYWNYCH WIOSKACH
Kreatywne wioski to cykl corocznych artystycznych zajęć dla dzieci  z wyróżniających się świetlic wiejskich. Zbiory Gryfickiego Domu Kultury – obrazy, fotografie - podróżują do okolicznych wiosek i stają się inspiracją do ciekawych zajęć. W tym roku tworzyliśmy w: Świeszewie, Trzygłowie, Stawnie, Prusinowie  i Borzyszewie.

Czyje pracę można zobaczyć na wystawie?

 
ARTYŚCI PROJEKTU BRAMA SZTUK
Hanna Barbarska, Aleksander Dowżenko, Natasza Adamska, Zuzanna Derdzińska, Natasza Brodzik Aleksander Kozar, Paulina Bieszczad, Antoni Dombrowski, Dominika Gołębiewska, Kinga Kałkowska, Bibiana Bamber, Stanisław Horbatowicz, Maria Hryniewiecka, Nikola Serdiuk, Martyna Kamińska, Ignacy Oleszczuk, Nina Zając, Lena Mitrowicz, Kinga Szymczak.

ARTYŚCI  PROJEKTU KREATYWNE WIOSKI
Antoni Brzeziński, Marcelina Brzezińska, Julia Brennan, Gabriela Krzywak - świetlica wiejska w Borzyszewie; Hanna Jakiel - świetlica wiejska w Świeszewie;  Hanna Rzaniak, Zuzanna Grzegorczyk -  świetlica wiejska w Stawnie; Zuzanna Wyżlic - świetlica wiejska w Trzygłowie; Aleksandra Muranko, Kornelia Kroll - świetlica wiejska w Prusinowie; 

TWÓRCA PROJEKTÓW - AGNIESZKA OSTROWSKA 
Pedagog i animator kultury. Twórca i realizator autorskich warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Autorka cyklicznych projektów realizowanych we współpracy z Gryfickim Domem Kultury - BRAMA SZTUK, KREATYWNE WIOSKI. Ilustratorka, malarka - ilustracje prasowe, ilustracje do kilkudziesięciu książek dla dzieci. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe: Trzebiatów, Sjöbo (Szwecja), Poznań, Gryfice, Chorzów.

 Wystawa czynna do końca czerwca 2023 r.

Zapraszamy!
Czytany 262 razy