Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Gryfice 15.06.2012 r.
RozGRYFka z Gryfem - finał projektu

W piątek, 15 czerwca, odbył sięfinał projektu realizowanego przez Gryficki Dom Kultury i Pracownię Madame de Mode „Roz -GRYF-ka z Gryfem”.

W trakcie spotkania dzieci zaprezentowały swoje prace – własnoręcznie zaprojektowane i wykonane figury gryfów i własne  koszulki jubileuszowe oraz zdjęcia przyrodnicze pani Karoliny Myroniuk. Na fotografiach pojawiły się ptaki wybrzeża Bałtyku, również drapieżniki, jako że gryfy to pół orły pół lwy. Uczestnicy projektu opowiedzieli o swoich gryfach, o dawnych wierzeniach, przygotują miejsce dla maluchów do rysowania gryfów. Przypomnijmy że projekt „Roz-GRYF-ka z Gryfem” trwał od kwietnia do czerwca bieżącego roku, brały w nim udział dzieci z klas piątych ze szkół podstawowych gminy Gryfice. W ramach projektu, oprócz działań plastycznych, poznawania historii herbu i miasta, młodzi gryficzanie mieli okazję spotkać się z sokolnikiem i obserwować z bliska ptaki drapieżne.
W dniu 1 czerwca dzieci wzięły udział w Korowodzie Gryfa ze swoimi figurami gryfów, a także  uroczyście wręczyły  specjalne koszulki jubileuszowe dla burmistrza Gryfic i  burmistrzów miast partnerskich Gryfowa Śląskiego, Güstrow i Meldorf.

Dokument bez tytułu
Dokument bez tytułu
Gryficki Dom Kultury ul. Niepodległosci 53; 72-300 Gryfice
tel 91 384 26 88 fax 91 384 2688 email: infogdk@o2.pl