Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

ADRES
Muzeum i Galeria "Brama"
ul. Wysoka Brama 3,
72-300 Gryfice

MUZEUM
Eksponaty znajdujące się w muzeum (dokumenty, przedmioty codziennego użytku, pamiątki, zbiory geologiczne, militaria) prezentują historię zasiedlenia przez osadników na Ziemiach Odzyskanych.
Części zbiorów zostało udostępnionych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryficach.
Opiekę nad zbiorami sprawował przez ponad ponad 20 lat Pan Zenon Wyrwiński, który również zgromadził kolekcję.
Pozostałe eksponaty pozyskane zostały od Burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła, Barbary i Dariusza Jaklewicz, NSZZ „Solidarność” Podregion Gryfice i Kazimierza Lubińskiego.
Ekspozycje muzealne są cyklicznie wymieniane i uzupełniane również eksponatami wypożyczonymi z muzeów z innych regionów Polski.

NOWY EKSPONAT W GRYFICKIM MUZEUM
xvii wieczne kafle trafiły do miejskiego muzeum
xviii w butelka w darze dla gryfickiego muzeum
NOWA WYSTAWA W MUZEUM
NOWE PAMIĄTKI W MUZEUM
PAMIĄTKI PO GRYFICKIEJ CUKROWNI TRAFIŁY DO MUZEUM
KOLEJNE PAMIĄTKI W DARZE DLA GRYFICKIEGO MUZEUM
Nasze muzeum wzbogaciło się o kolejne pamiątki. Tym razem dzięki uprzejmości pana Grzegorza Burczy z Stowarzyszenia Przyjaciół Gryfic otrzymaliśmy flagę Polski Dar Ambasady Polskiej w Bejrucie dla wojskowego kontyngentu PKW UNIFIL. Drugą pamiątką jest zabytkowa maska przeciwgazową, która należała do jednego z żołnierzy biorących udział w Bitwie pod Bzurą. Serdecznie dziękujemy za przekazane pamiątki.
W muzeum zawisły makaty
Dzięki uprzejmości gryfickich harcerzy kilka dni temu udało się podwiesić pod muzealnym sufitem przekazane do muzeum ręcznie robione makaty. Makaty za życia wykonał pan Karol Skorecki historia gryfickiego harcerstwa i przyjaciel naszej placówki. Na makatach uwieńczył on najważniejsze miejsca naszego miasta, chociaż nie tylko, bo pośród prac odnaleźć można m.in. harcerski krzyż, postać Jana Pawła II i wiele innych.
kronika zsb trafiła do muzeum
Już za kilka dni w Muzeum i Galerii „Brama” zostanie udostępniona zwiedzającym kronika, która przekazała nam rodzina śp. Karol Skoreckiego. Kronika ta jest zapisem historii nieistniejącej już w Gryficach Zasadniczej Szkoły Budowlanej i jej absolwentów.


 

GALERIA
Galeria zorganizowana w historycznej bramie wjazdowej do miasta stanowi od 2 lat jeden z najczęściej odwiedzanych punktów na mapie turystycznej Gryfic. Dwa lata działalności przełożyło się na ponad 50 wystaw artystów z całego kraju jak i zagranicy dla których miejsce to nierzadko jest w pewnym sensie magiczne.
Galeria jest częścią Gryfickiego Domu Kultury i stanowi ważny element życia kulturalnego miasta. Warto wspomnieć że w roku 2008 za całokształt działań Dyrektor Domu Kultury Róża Szuster odebrała nagrodę przyznaną przez Burmistrza Andrzeja Szczygła stanowiącą zwieńczenie pierwszych lat działalności.

marta, kapelusznik i królik otworzyliśmy wystawę
PORTRETOWA BRAMA SZTUK
PORTRETY MONIKI ARTIUCH JUŻ W BRAMIE
ARCHITEKTURA W BRAMIE SZTUK
gryfickie portrety już w bramie
WYSTAWA ZESTAW II W BRAMIE
METAFIZYCZNA POKORSKA W BRAMIE
MALARSTWO BOŻENY KUBIAK JUZ W BRAMIE
SŁONECZNA ITALIA W BRAMIE
wystawa grafik patriotycznych w bramie
nowa wystawa w bramie
Wystawa prac artystów biorących udział w tegorocznych warsztatach i plenerze malarskim Artystycznych Spotkań Przyjaciół prezentowana jest w Galerii „Brama” w Gryficach. Na wystawie prezentujemy prace Agnieszki Wisławskiej, Eweliny Wolski, Beaty Będkowskiej oraz Agnieszki Budny. Mamy nadzieję, że ta wystawa zresztą bardzo różnorodna artystycznie przypadnie Wam do gustu. Zapraszamy.
WERNISAŻ PRAC LESZKA BUDASZA
WYSTAWA PRAC ADY BUCHHOLC W BRAMIE
WYSTAWA JÓZEFA GŁADYSZA
CZAPKI I HALABARDY W BRAMIE SZTUK

 

Dokument bez tytułu
Dokument bez tytułu
Gryficki Dom Kultury ul. Niepodległosci 53; 72-300 Gryfice
tel 91 384 26 88 fax 91 384 2688 email: infogdk@o2.pl