Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Gryfice 30.10.2013 r.
PORTRETY GRYFICKIE JUŻ WKRÓTCE W BRAMIE

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wystawę fotografii szlachetnej Ryszarda Poprawskiego pt. „PORTRETY GRYFICKIE”. Jak pisze o sobie autor…do Gryfic trafiłem, po raz pierwszy  w 2008 za sprawą Leszka Kurpiewskiego. Artystyczne Spotkania Przyjaciół zafascynowały mnie od początku. Poznałem tu ludzi, z którymi rozumieliśmy się i polubiliśmy „od pierwszego wejrzenia”.  To spowodowało, że Gryfice, Rybokarty, Wilczkowo to ważne dla mnie miejsca na mapie Polski.
Plenery to intensywne poznawanie okolic, wspólne fotografowanie, nocne zdjęcia i posiedzenia przy laptopach oraz rozmowy nie tylko o fotografii.
W czasie tych plenerowych dni aktywnie fotografowałem  ludzi.  W 2012 roku wybrałem najlepsze portrety i pokazałem je w formie pokazu multimedialnego. Ostatecznie wystawa powstała w 2013roku. Zdjęcia są wykonane techniką kalotypii (brąz Van Dyke). Ryszard Poprawski

RYSZARD POPRAWSKI. Rocznik 1956 z wykształcenia elektronik. Mieszka w  Zielonej Górze. Fotografuje od  1977 roku. Członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. Współorganizator warsztatów fotograficznych w Broniszowie i współprowadzący galerię  PROJEKT. Uczestnik konkursów i wystaw  w Polsce, Niemczech, Belgi, Szwajcarii, Francji i Hiszpanii. Bierze udział w plenerach fotograficznych, gdzie prowadzi zajęcia z fotografii tradycyjnej oraz technik szlachetnych (fotografia otworkowa, guma, papiery solne, talbotypia, cyjanotypia).  Pracuje w dzienniku Gazeta Lubuska (operator CTP i fotoreporter).  Lubi fotografować wydarzenia sportowe oraz portretować ludzi w ich naturalnym otoczeniu.

Dokument bez tytułu
Dokument bez tytułu
Gryficki Dom Kultury ul. Niepodległosci 53; 72-300 Gryfice
tel 91 384 26 88 fax 91 384 2688 email: infogdk@o2.pl