Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Gryfice 13.01.2014 r.
PORTRETY MONIKI ARTIUCH JUŻ W "BRAMIE"


Z wysokiego „C” rozpoczęło nowy rok gryfickie Muzeum i Galeria „Brama” gdzie w czwartek 9 stycznia br. na pierwszym w tym roku wernisażu Gryficki Dom Kultury zaprezentował dorobek miejscowej artystki pani Moniki Artiuch.
Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego z wykształcenia magister marketingu, która swoją pasję do malowania głównie pastelami pielęgnuje od wczesnego dzieciństwa pod okiem nauczycielki rysunku pani Beaty Marcinkowskiej.
„…MONIKA do dziś rozwija się wręcz „przepięknie” - tak o artystce mówili obecni na wernisażu przyjaciele i zaproszeni goście, którzy znają ją najlepiej. „Nie jest to osoba przeciętna, jakich wiele wśród nas” dodała pani Agnieszka. Zresztą akurat o tym można było się osobiście przekonać obserwując niekończącą się „kolejeczkę” życzeń i kwiatów, które przejęła wzruszona autorka. Wszystkiemu towarzyszył zachwyt.
Prace te, w większości pastelowe portrety dzieci, przeplatane bardzo nieśmiałymi olejami pejzaży oraz kwiatów, które stanowią zdecydowaną mniejszość i sąjedynie jak się wydaje okazją do przetarcia szlaku na przyszłość. Natomiast teraźniejszość jest tu prezentowana kolorowym uśmiechem dzieci, znajomych i przyjaciół, ale też i najbliższych jak np. córka artystki, obecna na wernisażu i dzielnie wspierająca mamę w jej pierwszej, jak podkreślała profesjonalnej wystawie w życiu. Wystawę Moniki Artiuch można oglądać, do czego zresztą zachęcamy aż do 9 lutego br. w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach.

Dokument bez tytułu
Dokument bez tytułu
Gryficki Dom Kultury ul. Niepodległosci 53; 72-300 Gryfice
tel 91 384 26 88 fax 91 384 2688 email: infogdk@o2.pl